Gösterimdeki Oyunlarımız

Yazan: Savaş DİNÇEL
Yönetmen: Eser AKAL
2 perde/dram
Süre: 1 saat 30 dk.
Çocukluğundan beri disiplinle yetiştirilmiş ve disiplini saplantıya dönüş bir adam intihar etmeye karar verir. Veda mektubunu bitirdiğinde kapı çalar. Karşısında hiç tanımadığı başka bir adam vardır ve bu bilinmeyen misafir, adam hakkında pek çok şey bilmektedir. Misafiriyle konuşurken adam iç hesaplaşmasını da yapar.
https://www.biletiva.com/seats/HAYAL_ATOLYESI_TIYATROSU/1153481
Hellooo
Bakın ilk defa böyle bir şey bildiriyoruz! Haarika bir oyun getiriyoruz. Oynadığı her yerde salonu dolduran bu oyunu sakınn kaçırmayın. Kıymet veren-bilen seyircilerimize duyurulur 📣
Bir kadın, bir çiçek ve inanılmaz bir performans için biletler whatsapp hattımızda – 0 534 427 10 70
🎫 Tam: 125₺ – Öğrenci: 75₺
Fiyat farkı ile aşağıdaki linklerden de satın alabilirsiniz 😇
https://www.biletiva.com/seats/HAYAL_ATOLYESI_TIYATROSU/1178994
https://biletinial.com/tiyatro/sevgili-arsiz-olum-dirmit?gclid=Cj0KCQiA5NSdBhDfARIsALzs2EAWSesJWd4hYlQlyiqU_EXJYF5xPlc4Z9WwEFDgUo-AjentIx8Ebx8aAp0nEALw_wcB
Yazan: Mesut BUDAK
Yönetmen: Eser AKAL
Tek perde/romantik komedi
Süre: 70 dk.
”Bir kadın ve bir erkek” diyerek başladığımız oyunumuzda aile olmanın evrelerini ele almaktayız. Sunucularımız Adem ile Havva’nın eşdeğer olduğundan bahsederken Adem ile Havva ise bu değerlerin eşitsizliğini vurgulayacaklar. İlk buluşma ile başlayıp sevgili olma, evlilik töreni ve çocuk sahibi olana kadar neler yaşanılabileceğini eleştirel ve komik bir üslupla seyirci ile buluşturacaklar. İnteraktif bir oyun olması seyirciye aktif bir rol yükleyecek ve böylelikle kadın-erkek birliğine seyirci anlam yükleyecektir.

https://www.biletiva.com/seats/HAYAL_ATOLYESI_TIYATROSU/1153481
Reha Özcan Samsun’a geliyor 🎭
@hayalatolyesitiyatrosu ‘nun organizasyonunu üstlendiği gösteri
BİR GARİP ORHAN VELİ MÜZİKALİ
Tek perde / 90 dk.
🗓 13 Aralık Salı 🕰 20:00 📫 SBB Sanat Merkezi Büyük Salon
🎫 Kategori: B-G sırası: 200₺, 2. Kategori: H-N sırası: 175₺, 3. Kategori: O-T sırası: 150₺
💢Biletler satıştadır💢
8 yaş ve üzeri seyirciler içindir.
📞Rezervasyon ve iletişim 0 536 512 85 75

Fiyat farklı ile biletix, biletinial ve passo adreslerinden de alabilirsiniz.
– https://www.biletix.com/performance/1CEKM/001/TURKIYE/tr
– https://biletinial.com/tiyatro/bir-garip-orhan-veli-muzikali-hat
– https://www.passo.com.tr/tr/etkinlik/tiyatro-birgarip-orhanveli-buyuksehirbelediyesisanatmerkezi-samsun-passo/4183329
BU DA GEÇER YAHU
İşgal yıllarının İstanbul’unda hiç ummadığı bir şekilde işgal orduları kumandanı Amiral Colthart’ın emir subayı olmak zorunda kalan Yüzbaşı Süha… Çıkardıkları mizah dergisinde Amiral’ in kafasını balkabağı olarak çizdikleri için gazeteleri kapatılan Süha’nın kardeşi Kemal ve onun arkadaşı Falih… Süha Milli Mücadele’nin, Kemal ve Falih de gazetelerinin derdindeyken Amiral’in yeğeninin aniden İstanbul’a gelişi… Birbiriyle kesişen planlar ve karışan durumlar… Anadolu savaş acısıyla yanarken, İstanbul’da işgalcilerle mücadele eden bir avuç insan… “”Bu da Geçer ya Hu”” işgal acısı çeken İstanbul’un, her ne pahasına olursa olsun mücadele eden insanlarını anlatıyor… Savaşın tozu dumanı, işgalin hüznü içinde gülümseten bir kesit sunuyor…. Amiral Colthart: Eser AKAL Yüzbaşı Süha: Arman AKDEMİR Kemal: Berkay TONYALI Falih: Okan ÖZTÜRK Ziya: Mine ÖZTÜRK Gülümser: Sema YILDIZ Kadriye: Gülen YEŞİLÖREN AKAL Brolan: Samet BALTA Gazeteci Çocuk: Yıldırım Demir AKDEMİR Zabit: İrem KAYA İngiliz Subay: Muhammet KÖSEOĞLU Gardiyan-Peder: Ozan GEBEŞOĞLU Teknik: Merve ÖZCAN
BileT: https://www.biletiva.com/seats/HAYAL_ATOLYESI_TIYATROSU/1166194
Günümüz Türk Tiyatrosu’nun temellerini oluşturan orta oyunu geleneği anlatım biçimini genel olarak baz alan, yine o döneme ait müzikal ve sanat müziği parçalarının aralara serpiştirilmiş bir şekilde sahneye uyarlandığı müzikli hicivli bir güldürü sizi bekliyor. Orta oyunu geleneğinin usta isimleri Altan Erkekli ve Veysel Diker’in muhteşem performansıyla sahnelenen Ortadaki Oyun, izleyenleri güldürürken düşündürmeye geliyor. Söz ve müziğin bambaşka bir atmosferde iç içe geçtiği bu muhteşem güldürüyü kaçırmayın!
Konusu: İşgal yıllarının İstanbul’unda hiç ummadığı bir şekilde işgal orduları kumandanı Amiral Colthart’ın emir subayı olmak zorunda kalan Yüzbaşı Süha… Çıkardıkları mizah dergisinde Amiral’ in kafasını balkabağı olarak çizdikleri için gazeteleri kapatılan Süha’nın kardeşi Kemal ve onun arkadaşı Falih… Süha Milli Mücadele’nin, Kemal ve Falih de gazetelerinin derdindeyken Amiral’in yeğeninin aniden İstanbul’a gelişi… Birbiriyle kesişen planlar ve karışan durumlar… Anadolu savaş acısıyla yanarken, İstanbul’da işgalcilerle mücadele eden bir avuç insan… “”Bu da Geçer ya Hu”” işgal acısı çeken İstanbul’un, her ne pahasına olursa olsun mücadele eden insanlarını anlatıyor… Savaşın tozu dumanı, işgalin hüznü içinde gülümseten bir kesit sunuyor….
 Biletler Tam: 75₺, Öğrenci: 50

-bakmakla görmek arasındaki fark için-
🎭
Hayal Atölyesi Tiyatrosu’na katılmak ister misiniz?

Çalışmalar Ekim ayından itibaren toplamda 6 ay sürecektir.
Haftada 2 gün
Hafta içi 1 gün (18:00-22:00 arası)
Hafta sonu 1 gün Pazar (12:00-18:00 arası)
Çalışmaların kapsamı
A. Atölye Süreci
Isınma
Beden dili
Yaratıcı drama
Doğaçlama
Oyunculuk
B. Oyun Hazırlık Süreci
-Oyun seçimi ve oyun gösterimleri
18 yaş içindir.
🗓 9 Ekim Pazar
🕰 14:00
📫 Hayal Atölyesi Tiyatrosu (Google Maps’te kolayca bulunur)
Ayrıntılı bilgi için İrtibat: 0 534 427 10 70 – Eser AKAL
Kahvede Şenlik Var
Konusu: Bir kadın ve bir erkek, bir arabulucu vasıtasıyla birbirlerini tanımak, konuşup, anlaşıp ve sonunda evlenmek üzere bir kahvede buluşurlar. Konuşmaları ve olayları yönlendiren bir de garson vardır. Kadınla erkeğin evliliğe bakış açıları, hayata dair pazarlıkları, ilişkiler çatışması müziğin dansın eşlik ettiği bir atmosferde https://www.biletiva.com/seats/HAYAL_ATOLYESI_TIYATROSU/1076517komik bir uslûpla anlatılıyor.
“Süre: 90 dk. 2 Perde Komedi
Oyuncular
Garson: Eser Akal
Adam: Okan Öztürk
Kadın: Mine Öztürk

Teknik: Berkay Tonyalı
İSTİBDAT KUMPANYASI
Konusu: Sultan Abdülhamit döneminde geçen oyunda Padişahı tahttan indirme planı yapan Şeref Paşa halkı galeyana getirmek için tiyatroyu kullanmak ister bu yüzden Fransa’dan yarı Fransız yarı Türk Samuel efendiyi getirterek, Edmond Rostand’ın Cyrano de Bergerac adlı oyununu sahnelenmesini ister. Oyunun ana karakteri Cyrano’nun tıpkı Sultan Abdülhamit Han gibi uzun burunlu olması paşanın planlarının bir parçasıdır. Tabi bu oyunun sahnelenmesi için oyunculara da ihtiyaç vardır. Tiyatroların yakıldığı, oyuncuların sürgün edildiği bir dönemde oyuncu bulmak da tabii ki çok zordur. Şeref Paşa bunun için yardımcısı Sefer Bey’i görevlendirir. Sefer Bey ise ancak Recai efendinin topluluğunu bulabilir. Provalar başladıktan sonra artık seyirci için sürprizler de başlamış olur.
🎟 Biletler Tam: 50₺, Öğrenci: 40
Bir Fakir Orhan Veli
Orhan Veli Kanık’ın şiirlerinden uyarlanan “Bir Fakir Orhan Veli”, bizleri bir şiir yolculuğuna çıkarıyor. Orhan Veli’ nin bir döneme tanıklık eden şiirleri, hüznün ve sevincin harmanlandığı, şiirinin aynasında kendimizi bulacağımız bir evren sunuyor bize.
7 Şubat 2022 Pazartesi
20:00
SBB Sanat Merkezi (Yeşilyurt AVM Yanı)
Yetişkinler için YARATICI DRAMA atölyesinin 5.’sini düzenliyoruz.
Pandemi koşullarında bütün şartlar sağlanarak gerçekleştirilecek atölyeye katılım için kontenjan 20 kişi ile sınırlıdır.
Atölye 2 Ekim Cumartesi 11:00-16:00 arası 5 saat sürecektir.
Yer: SBB Sanat Merkezi Büyük Salon (Yeşilyurt AVM Yanı)
Atölye Süreci
Isınma ve rahatlama
Hayal gücü ve Gözlem çalışmaları
Beden dilini kullanma
Oynama ve Canlandırma (Pandomim ve Rol Oynama)
Doğaçlama
Duyumsama
🎫 Ücret: 100₺
Kontenjan bildirmek için 0 534 427 10 70 no’lu telefon ile iletişime geçebilirsiniz.

-bakmakla görmek arasındaki fark için-
🎭
Hayal Atölyesi Tiyatrosu’na katılmak isteyen kişiler seçme yapılarak ekibe dahil olacaklardır.
Katılacak kişilerin en az 1 adet sunumu (tİRA
T, şiir veya şarkı) hazır halde sunmaları istenmektedir.
Çalışmalar Ekim ayından itibaren toplamda 6 ay sürecektir.
Haftada 3 gün
Hafta içi 2 gün (18:00-22:00 arası)
Hafta sonu 1 gün Pazar (12:00-18:00 arası)
Çalışmaların kapsamı
A. Atölye Süreci
Isınma
Beden dili
Yaratıcı drama
Doğaçlama
Oyunculuk
B. Oyun Hazırlık Süreci
-Oyun seçimi ve oyun gösterimleri
18 yaş içindir.
🗓 10 Ekim Pazar
🕰 14:00
📫 Hayal Atölyesi Tiyatrosu (Google Maps’te kolayca bulunur)
Ayrıntılı bilgi için İrtibat: 0 534 427 10 70 – Eser AKAL
 Kahvede Şenlik Var
30 Haziran 2021 / SBB Büyük Salon (Yeşilyurt AVM yanı)

Konusu: Bir kadın ve bir erkek, bir arabulucu vasıtasıyla birbirlerini tanımak, konuşup, anlaşıp ve sonunda evlenmek üzere bir kahvede buluşurlar. Konuşmaları ve olayları yönlendiren bir de garson vardır. Kadınla erkeğin evliliğe bakış açıları, hayata dair pazarlıkları, ilişkiler çatışması müziğin dansın eşlik ettiği bir atmosferde komik bir uslûpla anlatılıyor. “
Komedi / 2 perde / Süre: 90 dk.
Oyuncular
Garson: Eser Akal
Adam: Okan Öztürk
Kadın: Mine Akal
Teknik: Berkay Tonyalı
BEYAZ TAVŞAN KIRMIZI TAVŞAN
Samsun’da bir ilk !!!
Farklı bir tiyatro deneyimine hazır mısınız?
Prova yok.
Yönetmen yok.
Oynayacak kişi, sahnelenecek metni kapalı bir zarf içerisinde seyircilerin önünde teslim alacak ve zarfı açıp sahnelemeye başlayacak.
Her oyuncu sadece 1 kez oynayabilecek, ikinci bir hakkı yok.
2011’den beri dünyada fırtınalar koparan, 25’in üzerinde farklı dile çevirisi yapılmış olan ‘Beyaz Tavşan Kırmızı Tavşan’ ilk kez Samsun’da.
Aurora Nova ajansı, yüz yüze canlı tiyatronun olmadığı bir yılda, yaratıcılığın zorlukların üstesinden gelebileceğinin canlı kanıtı olan bir oyunu özel bir küresel sunumu ile yansıtmak istiyor. Bütün dünya aynı anda bu oyunla sahnede olacak.
13 Mart 2020, dünyadaki çoğu tiyatronun COVID nedeniyle kapatılması gereken gündü. Başlangıçta kapatmanın sadece bir veya belki iki ay veya en geç Temmuz’a kadar süreceği düşünülüyordu. Kısa süre sonra çoğu mekanın çok daha uzun süre karanlık kalması gerektiği anlaşıldı. Modern tarihin en uzun tiyatro kapanışı oldu bu.
Tiyatroyu özleyenler!!! Online olarak bu farklı perfomansa tanık olmak isyetenler!!! Haydin Zoom başına.
Beyaz Tavşan Kırmızı Tavşan
Tarih: 13 Mart Cumartesi
Saat: 20:00
Süre: 50-90 dk. (yazar tarafından öngörülen)
Oynayacak Kişi: Eser AKAL
Biletler: 40 tl
Zoom üzerinden katılım sağlanarak izlenebilecek oyun için 0 534 427 10 70 numaralı telefona izlemek istediğinize dair bir mesaj göndermeniz yeterli.
#WRRR #lettherebetheatre #artivism #whiterabbitredrabbit #nassimsoleimanpour #livetheatre #auroranova

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: